lacza abelszemben

Három arany a hegyvidéki Lacza Ábel nyakában a magyar kempo-bajnokság első fordulójában

A Budajenő Kempo Kupával rajtolt el a magyar bajnokság a hétvégén. A Pest megyei településen huszonegy klub százhúsz harcosa vívott ádáz csatákat a bajnoki helyezésekért és az ezekért járó pontokért. A Hegyvidék Harcosai Küzdősport Akadémia hat sportolója lépett tatamira a budapesti világbajnokságot követő első hazai kempo viadalon.

A HHKA legeredményesebb versenyzője a mindössze tíz éves, már világbajnoki és világkupa-elsőséggel is büszkélkedő Lacza Ábel lett. A hegyvidéki akadémia fiatal tehetsége aranyérmet szerzett semi kempo, light contact és chikara kurabe kategóriában. Utóbbiban ráadásul a tíz kilogrammal nehezebb vetélytársak súlycsoportjában indult. Ábelnek a legfényesebb medáliák mellett egy ezüstérem is összejött: submission versenyszámban döntetlent hozó meccset követően extra menetben kapott ki 2-1 arányban egy szigethalmi fiútól.

A Plósz-családnak ugyancsak jól alakult a szombat: A tizenhét esztendős Kingának és a senior korosztályban induló anyukájának, Rékának sem sikerült legyőzőre találnia semi kempóban, így mindketten bearanyozódtak.

bartha boglarkabalra di gennaro plosz kingajobbra

di gennaro plosz rekabalra

A Hegyvidék Harcosai Küzdősport Akadémia összesen öt arany-, három ezüst- és egy bronzérmes pozíciót szerzett a 2014. évi Budajenő Kempo Kupán, amely az összetett csapatversenyben a hatodik helyhez volt elegendő.

Egyéni eredmények:
I. hely: Di Gennaro Plósz Réka (semi kempo, -65 kg, +35 év), Di Gennaro Plósz Kinga (semi kempo, -65 kg, 17-18 év), Lacza Ábel (semi kempo, -35 kg, 10-11 év; light contact, -35 kg, 10-11 év; chikara kurabe, -45 kg, 10-11 év)
II. hely: Kalcsó Virág (semi kempo, -50 kg, 15-16 év), Megyeri Benjámin (semi kempo, -70 kg, 18-34 év), Lacza Ábel (submission, 40 kg, 12-13 év)
III. hely: Bartha Boglárka (semi kempo, -65 kg, 17-18 év)