A legjobb jitsusok közt Lacza Ábel

Két ezüstéremmel zárta a hegyvidéki Lacza Ábel az első alkalommal életre hívott Saman Gyerek Brazil Jiu-Jitsu Nyílt Kupát, illetve az ezzel együtt lebonyolított ötödik ADCC nyílt magyar versenyt. Az angyalföldi eseményen két kategóriában volt érdekelt a sokszoros kempo-világkupa-győztes sportoló.

A Hegyvidék Harcosai Küzdősport Akadémia 15 esztendős üdvöskéje a 14-16 évesek -64 kg-os gi kategóriájában végzett a dobogó második fokán, a brazil jiu-jitsu gyerektornáján. Ábel a 16-17 évesek -60 kg-os No gi versenyszámában is második helyen végzett, azonban ezt már az ADCC Open mezőnyében tette.

„A verseny elérte célját, erőfelmérőnek szántuk és a szakmai fejlődés részét képezte.” – értékelt Lacza Ádám Illés, Ábel édesapja, egyben kempo edzője a hegyvidéki küzdősport akadémián.

A magyar kempóbajnokság május 26-án folytatódik a Budakeszi Kempo Kupával, amely az első hazai verseny lesz a magyar válogatott végső győzelmével zárult budapesti világbajnokságot követően.